Fotografie

Romantická vinařská oblast

Vítejte na prosluněné Pálavě

Unikátní projekt Pod Římským vrchem se nachází na území vinařské obce Pasohlávky a v těsné blízkosti novomlýnských nádrží a Pavlovských vrchů, které tvoří malebné prostředí chráněné krajinné oblasti Pálava. Ta patří nejen k nejdéle osídleným místům u nás, ale v dnešní době především k nejoblíbenějším turistickým cílům.

Okolí vašeho nového bydlení tak nabízí ideální podmínky jak pro aktivní trávení volného, tak pro odpočinek a relaxaci. Samotné Pasohlávky vám poskytnou veškerou občanskou vybavenost včetně restaurací, obchodu, knihovny nebo pošty. Rodiny s dětmi zase ocení dětské hřiště nebo mateřskou školku.

FotografieFotografie

Překrásné výhledy i památky UNESCO na dosah

Pasohlávky nabízí díky svému převážně rovinatému terénu perfektní možnosti pro nenáročné procházky i vyjížďky a zároveň slouží jako skvělý výchozí bod pro objevování krás jižní Moravy.

Ihned před domem tak stačí nasednout na kolo a vydat se po cyklostezce krásnou krajinou plnou vinné révy, kterou si zamilujete v každém ročním období. Nejznámějšími turistickými atrakcemi v okolí jsou kromě Pavlovských vrchů s Dívčími hrady, také Dolní Věstonice nebo Lednicko-valtický areál a Mikulov – historické klenoty zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

V horkých letních dnech se můžete po aktivně stráveném dni schladit také na jedné z pláží a promenád novomlýnských nádrží. Pokud vás koupání neláká, pak bude ideálním řešením příjemně strávené odpoledne se sklenkou vína na terase.

Dobré víno a relaxace

Milovníci dobrého vína a jídla tedy jistě ocení mnoho vyhlášených vinařství i restaurací, které se v lokalitě nachází. Skvělou zábavu i relaxaci pro celou rodinu zajistí také nedaleký aquapark s mnoha atrakcemi a bohatým wellness.

Starobylost a historický význam této oblasti dokazuje také bývalý římský tábor u kopce Hradisko, i mnoho dalších archeologických nalezišť v okolí. Právě římští vojáci zde podle legendy začali jako první s pěstováním vinné révy, která se postupně stala symbolem jižní Moravy a dodala zdejší krajině typický ráz a podmanivost.

Dopřejte si i vy bydlení s romantickým výhledem na vinice a hlavní dominanty Pálavy. Kde jinde, než Pod Římským vrchem…

Fotografie
Fotografie
FotografieFotografieFotografieFotografie
© 2023 Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů| Nastavení cookies
Vytvořil Marketing pro developery